top of page

اطلاعات بیشتر در ارتباط با ساختار مدیریتی، فعالیتها و مسئولیت های هیئت مدیره و کمیته های اجرایی 

مجمع عمومی  فرصتی ارزشمند برای هم اندیشی و تبادل آرا و نظرات و برنامه ریزی های لازم در جهت اهداف انجمن برای اعضای محترم جامعه ایرانیان نوااسکوشیا بشمار میرود.   برگزاری انتخابات  اعضای جایگزین هیئت مدیره انجمن  فرهنگی از مهمترین اهدافی است که در طی مجمع عمومی سالیانه دنبال می گردد. در انتخابات آتی رای گیری برای دو عضو اصلی و دو عضوعلی البدل انجام خواهد شد.   تاریخ ۱۵ ماه می 2022  را به عنوان زمان برگزاری جلسه مجمع عمومی به اطلاع همه هموطنان میرسانیم. 

به جهت فراهم آوردن مشارکت حداکثری عزیزان جامعه ایرانیان نوااسکوشیا   در این مجمع و بخصوص در انتخابات پیش رو ، مطالبی را در توضیح اهداف عالیه بنیانگذاری انجمن و همچنین  توضیح و تشریح دقیق تر فعالیتها و نحوه تقسیم مسئولیت ها خدمت دوستان تقدیم می داریم. امیدواریم ارائه این توضیحات  بتواند هموارگر مسیر پیوستن   نیروهای توانمند جامعه ایرانیان به هیئت مدیره انجمن  و بهره گیری از توانمندی های فردی و تخصصی آنان در جهت  گسترش و ارتقا فعالیتهای انجمن،  چنانکه  شایسته جامعه ایرانیان است،  باشد. 

چنانکه در اساسنامه انجمن فرهنگی ایرانیان به صراحت قید شده است: این انجمن با هدف حفظ و تقویت فرهنگ و آداب و سنن، هنر و ادبیات و زبان رسمی ایران تشکیل شده است. برگزاری کلاسهای آموزش زبان فارسی، گسترش و ترویج فعالیتهای فرهنگی و آموزشی و ورزشی، و برنامه ریزی در جهت بزرگداشت مراسم و رویدادهای فرهنگی و تاریخی ایران از زمره اهداف برشمرده شده در اساسنامه انجمن فرهنگی است.

 BY-LAWS | icsns  

به منظور اجرایی کردن این اهداف و برنامه ها ، بجز چهار مسئولیت تعریف شده در اساسنامه ( رئیس هیئت مدیره، نایب رئیس هیئت مدیره، منشی و حسابدار)،   کمیته های مختلفی  در انجمن شکل گرفته اند  و هر کمیته مسئولیتی را برعهده دارد. آیین نامه های  اجرایی برای هر کمیته تدوین گردیده است. در ادامه  جهت آشنایی با کلیت کار کمیته ها، خلاصه ای از نوع فعالیتهای هر کمیته ها آورده خواهد شد.  پیوستن دوستان جدید به هیئت مدیره انجمن خود فرصتی برای آوردن ایده های جدید و تکمیل و پربارتر کردن ایده های به مرحله اجرا درآمده خواهد بود.

اعضای انتخابی هیات مدیره بسته به توانمندی و تخصص، و علاقه فردی هر یک عهده دار پیگیری امور یک کمیته میشوند.  بدیهی است پیشبرد کلیت امور با همکاری و همیاری و مشارکت جمعی صورت می پذیرد. 

 

کمیته مدرسه فارسی:

 از اهداف اصلی انجمن فرهنگی برگزاری کلاسهای آموزش زبان فارسی می باشد . این کلاسها در سطوح مختلف و برای همه سنین ارائه میگردد. مدیریت مدرسه و همچنین  برگزاری کلاسهای فوق برنامه ای چون جشن آغاز سال تحصیلی،  فعالیت های هنری - ورزشی، بزرگداشت روز جهانی زبان مادری، جشن نوروز کودکان،  جشن پایان سال  تحصیلی،  کارگاههای فرهنگی تابستانی تحت مدیریت و نظارت کمیته مدرسه فارسی صورت می پذیرد.

 

https://www.icsns.org/farsi-school

 

کمیته ادبی:

 تلاش این کمیته در جهت معرفی و گسترش وجوه مختلف ادبی و فرهنگی  ایران زمین نه تنها با مخاطب قرار دادن  بزرگسالان ، بلکه با توجه ویژه به کودکان و نوجوانان و فراهم آوردن زمینه های آشنایی و علاقه مندی  هرچه بیشتر فرزندانمان با تاریخ و فرهنگ ایران زمین  بوده است. 

 

 کمیته هنری:

 برگزاری  کلاسهای  آموزشی رقص ( با توجه ویژه به آموزش رقص های فولکلور ایران)، موسیقی ، نقاشی و کاردستی  ، برگزاری مسابقات هنری ،  تئاتر و نمایشنامه خوانی از جمله فعالیتهای تعریف شده در حوزه کمیته مسئولیتهای کمیته هنری محسوب می شوند.   

 

کمیته برگزاری مراسم و رویدادهای فرهنگی-تاریخی :

   برگزاری جشن ها و رویدادهای مهم فرهنگی، تاریخی  و هنری ایران  همچون عید نوروز، تیرگان، مهرگان و شب یلدا و همچنین مناسبتهای چون روز مادر، روز ملی کانادا، جشن مهرگان، جشن یلدا، جشن چهارشنبه سوری، جشن نوروز کودکان یا پیشامد ها و اتفاقات پیش بینی نشده از مسئولیتهای این کمیته به شمار  رود. 

 

 کمیته مالی:

 مسئولیت پیگیری حامی مالی، منابع و پشتیبانی های دولتی و غیردولتی  بر عهده این کمیته میباشد. فعالیت های انجمن به عنوان یک نهاد غیرانتفاعی تحت تاثیر مستقیم میزان موفقیت فعالیتهای این کمیته بوده و برایند کار این کمیته به عنوان منبع اصلی درآمد انجمن محسوب میشود.

 

 کمیته ارتباطات:

 این کمیته ، یکی از پرکارترین و حساس ترین کمیته های انجمن میباشد.  در طول سال گذشته  به دلیل حجم بالای کار، مسئولیت ها بین دو کمیته ارسال ایمیل ها و کمیته رسانه ها  تقسیم گردیده است.

از نکات قابل توجه در مسیر انجام مسئولیتهای کمیته رسانه ها ( شامل وبسایت انجمن فرهنگی، فیسبوک، اینستاگرام، کانال و گروه تلگرامی انجمن) در طول سال گذشته  وبسایت انجمن  به میزان قابل ملاحظه ای از عهده پوشش بسیاری از فعالیتهای انجمن برآمده است. بدیهی است وسعت و گستره کاری این کمیته بسیار وسیع بوده و بسیار جای کار و فعالیت دارد .

 

 کمیته ورزشی-تفریحی:

این کمیته با ارائه برنامه های حضوری و انلاین از جمله کمیته هایی است که فعالیتهای آن  همواره مورد استقبال جمع خوبی از هموطنان  در رده های سنی مختلف قرار میگیرد. برگزاری برنامه های جمعی پیک نیک،  پیاده روی و همچنین برگزاری بازی های مختلف ورزشی چون والیبال و تنیس روی میز ، و دوره های آموزشی ورزش هایی چون یوگا و شطرنج  از جمله فعالیت هایی هستند که زیر پوشش این کمیته قرار میگیرند.

 

در کنار آنچه در حوزه فعالیت کمیته های مختلف رده بندی شده اند ، برگزاری کارگاههای آموزشی که  عمدتا  با حمایت و همراهی متخصصین  جامعه ایرانی در زمینه های مختلف برنامه ریزی و اجرا می شوند ، از استقبال و بازخورد بسیار خوبی در جامعه ایرانیان برخوردار میباشد .

 

 

 امیدواریم توانسته باشیم با ارائه تصویری از  مسئولیتها و فعالیتهای مجموعه هیئت مدیره انجمن فرهنگی ،   شمایی از پتانسیل  موجود  برای فعالیت  علاقمندان به حفظ و اشاعه  فرهنگ و هنر و ادبیات ایران و  تقویت هر چه بیشتر این حوزه  به عنوان محوریت مرکزی اتحاد و اجماع جمع ایرانیان  به  دوستان ارائه نموده باشیم. از همه دوستان میخواهیم که جهت شرکت فعال ، تاریخ برگزاری  جلسه مجمع عمومی را  در تقویم های خود مشخص نموده و بار دیگر از همه  اعضای توانمند جامعه ایرانیان درخواست می نماییم که با هدف بهره مند ساختن هموطنان  از تخصص و هنر و علایق و تجارب خود، به عنوان کاندیدا پا در میدان انتخابات  بگذارند.   امیدواریم با همت و همراهی همه دوستان بتوانیم انتخاباتی پرشور و با حضور پر تعداد  افراد کاندیدا برگزار نماییم.

 

تاریخ برگزاری جلسه مجمع عمومی سالیانه و انتخابات هیئت مدیره انجمن :  ۱۵ می ۲۰۲٢ ساعت ۷ تا ۸:۳۰ بعد ازظهر

 

 مهلت ثبت نام کاندیداهای هیئت مدیره انجمن حداکثر تا تاریخ ١٢ مى ٢٠٢٢

bottom of page